canada goose outlet for real canada goose expedition parka tilbud canada goose for baby canada goose price canada goose boys canada goose aosta barbour beadnell jacket best price stores in canada that sell canada goose jackets

بزرگترین ماشین های دنیا +عکس

در حالی که علم به سوی تولید دستگاه های بسیار ریز وکوچک مانند دوربین هایی برای دیدن داخل رگ ها و غیره حرکت می کند اما همچنان ماشین ها و دستگاه های مکانیکی هستند که در اندازه های بزرگ وجود دارند و کارهای سنگین را انجام می دهند.

Liebherr T 282B

Liebherr T 282B

این کامیون به عنوان بزرگترین کامیون عملیاتی در دنیا شناخته می شود و در سال ۲۰۰۴ توسط مهندسان آلمانی طراحی شد. از این کامیون بسیار بزرگ تنها در معادن و برای جابه جا کردن مقدار زیادی مواد و یا ضایعات استفاده می شود. ارتفاع این کامیون ۷ متر و وزن آن ۲۰۳ تن است. همچنین توانایی جابه جا کردن ۳۶۵ تن بار را نیز دارد.

Bagger 288

Bagger 288

این ماشین بزرگترین دستگاه حفاری در تمام دنیا است و بار دیگر یک کمپانی آلمانی به نام Krupp این دستگاه را ساخته است. این ماشین به عنوان بزرگترین ماشین حفاری قابل حمل و نقل شناخته می شود و هزینه بسیارزیادی برای ساخت آن صرف شده است. این دستگاه به وسیله یک منبع تغذیه جدا گانه کار می کند. ۹۵ متر ارتفاع و ۲۱۵ متر طول می تواند دلیلی برای بزرگی آن باشد.

Crawler-Transporter

Crawler-Transporter

همانطور که از نام این ماشین معلوم است با یک دستگاه حمل و نقل خزنده در ارتباط هستیم. از این دستگاه برای حمل کردن وسیله های بسیار سنگین مانند راکت های فضایی یا فضاپیماهای شاتل و سایوز استفاده شده است. این دستگاه توسط یک کنترل از راه دور هدایت می شود و ارتفاع آن نیز بین ۶ تا ۸ متر در تغییر است. این دستگاه ۴۰ متر طول و ۳۵ متر عرض دارد و وزن ۲۴۰۰ تنی آن نشانی از بزرگ بودن بی اندازه آن است.

Large Hadron Collider

بزرگترین ماشین و دستگاه روی زمین با ۲۷ کیلومتر طول همین دستگاه برخورد دهنده ذرات است. از این دستگاه برای برخورد دادن ذرات اشعه های مختلف استفاده می شود و البته برخی اوقات آزمایش های هسته ای نیز در آن انجام گرفته است. این دستگاه ۲۷ کیلومتر طول و قطری به اندازه ۱۷۵ متر دارد.

منبع : مشرق نیوز

درباره نویسنده

یه دانشجوی نرم افزار و بیکار که بهترین تفریحش کار روی سایته !! :D

پست های مرتبط

پاسخی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*