بزرگترین ماشین های دنیا +عکس

در حالی که علم به سوی تولید دستگاه های بسیار ریز وکوچک مانند دوربین هایی برای دیدن داخل رگ ها و غیره حرکت می کند اما همچنان ماشین ها و دستگاه های مکانیکی هستند که در اندازه های بزرگ وجود دارند و کارهای سنگین را انجام می دهند.

Liebherr T 282B

Liebherr T 282B

این کامیون به عنوان بزرگترین کامیون عملیاتی در دنیا شناخته می شود و در سال ۲۰۰۴ توسط مهندسان آلمانی طراحی شد. از این کامیون بسیار بزرگ تنها در معادن و برای جابه جا کردن مقدار زیادی مواد و یا ضایعات استفاده می شود. ارتفاع این کامیون ۷ متر و وزن آن ۲۰۳ تن است. همچنین توانایی جابه جا کردن ۳۶۵ تن بار را نیز دارد.

Bagger 288

Bagger 288

این ماشین بزرگترین دستگاه حفاری در تمام دنیا است و بار دیگر یک کمپانی آلمانی به نام Krupp این دستگاه را ساخته است. این ماشین به عنوان بزرگترین ماشین حفاری قابل حمل و نقل شناخته می شود و هزینه بسیارزیادی برای ساخت آن صرف شده است. این دستگاه به وسیله یک منبع تغذیه جدا گانه کار می کند. ۹۵ متر ارتفاع و ۲۱۵ متر طول می تواند دلیلی برای بزرگی آن باشد.

Crawler-Transporter

Crawler-Transporter

همانطور که از نام این ماشین معلوم است با یک دستگاه حمل و نقل خزنده در ارتباط هستیم. از این دستگاه برای حمل کردن وسیله های بسیار سنگین مانند راکت های فضایی یا فضاپیماهای شاتل و سایوز استفاده شده است. این دستگاه توسط یک کنترل از راه دور هدایت می شود و ارتفاع آن نیز بین ۶ تا ۸ متر در تغییر است. این دستگاه ۴۰ متر طول و ۳۵ متر عرض دارد و وزن ۲۴۰۰ تنی آن نشانی از بزرگ بودن بی اندازه آن است.

Large Hadron Collider

بزرگترین ماشین و دستگاه روی زمین با ۲۷ کیلومتر طول همین دستگاه برخورد دهنده ذرات است. از این دستگاه برای برخورد دادن ذرات اشعه های مختلف استفاده می شود و البته برخی اوقات آزمایش های هسته ای نیز در آن انجام گرفته است. این دستگاه ۲۷ کیلومتر طول و قطری به اندازه ۱۷۵ متر دارد.

منبع : مشرق نیوز

عکاسی کودک | آتلیه کودک

درباره نویسنده

یه دانشجوی نرم افزار و بیکار که بهترین تفریحش کار روی سایته !! :D

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

test